Przejdź do treści
Czym się kierować przy wyborze bramy garażowej?

Czym się kierować przy wyborze bramy garażowej?

brama garażowa

Coraz częściej przy typowych gospodarstwach domowych możemy dostrzec również garaż. Obecnie istnieje wiele rodzin, gdzie samochodów osobowych jest kilka, więc bramy garażowe są niezbędne. Przedsiębiorstwa zajmujące się tą dziedziną świadczą wiele usług w tym kierunku, jednakże wariantów bram garażowych jest dużo, warto więc wziąć pod uwagę kilka kryteriów, dzięki którym dopasujesz wszystko według swoich potrzeb.

Co wziąć pod uwagę przy wyborze bramy garażowej?

Wbrew pozorom, bardzo istotnym czynnikiem, o którym warto pamiętać jest kwestia estetyczna. Brama, którą zamówimy, powinna pasować do otoczenia w którym się będzie znajdować. Nie tylko kolorystycznie, ale również materiał z którego będzie wykonana musi dobrze współgrać z okolicznymi sprzętami. Na ogół dostępne są bramy garażowe w tonacjach szarości, bieli oraz brązu, ale często spotyka się również z wierzchnią fakturą imitującą drewno. Przed zakupem dobrze jest wziąć pod uwagę każdy aspekt bezpieczeństwa, ponieważ brama przede wszystkim musi być stabilna i nie stwarzać zagrożenia dla mieszkańców. Istotna jest też wielkość, a co za tym idzie, czy dla dwóch samochodów domownicy będą woleli zamontować jedną dużą, czy dwie węższe bramy.

Jakie są rodzaje bram garażowych?

  • Bramy segmentowe, które występują zazwyczaj w wariancie górnym lub bocznym. Często są stosowane w domach, gdzie na zewnątrz nie ma dużej ilości przestrzeni.
  • Bramy uchylne, które otwierając się wysuwają dolną część na zewnątrz. Jest to najbardziej ekonomiczne rozwiązanie, ponieważ montaż nie jest trudny.
  • Bramy rolowane, które działają w trybie żaluzjowym. To jeden z najwygodniejszych modeli do użytkowania.
  • Bramy rozwieralne, które montuje się obecnie coraz rzadziej ze względu na konieczność zajęcia dużej ilości miejsca przed garażem.