Przejdź do treści

Rolety – zewnętrzne i wewnętrzne

Rolety to dodatkowe elementy, które nie są niezbędne, jednak bardzo przydatne. W naszym salonie w Dąbrowie Górniczej występują w dwóch podstawowych wariantach:

  • wewnętrznym,
  • zewnętrznym.

 

Dlaczego warto się na nie zdecydować?

Rolety wewnętrzne mają na celu przede wszystkim ochronę pomieszczeń przed nadmiernym nasłonecznieniem. Regulują dostęp promieni słonecznych do wnętrza, dzięki czemu zapewniają komfort jego użytkownikom. Rolety do okien bardzo chętnie wykorzystuje się w biurach – ponieważ skutecznie chronią przed światłem odbijającym się od monitorów. Jednak wiele osób montuje je także w domach prywatnych.

Są tym bardziej popularne, że klienci mogą wybierać pomiędzy wieloma atrakcyjnymi i estetycznymi modelami. Ogromną popularnością cieszą się między innymi rolety dzień-noc, które pozwalają na precyzyjną regulację nasłonecznienia wnętrza. Takie przysłony można łatwo zamontować do przeszkleń drewnianych i aluminiowych. Zwykle nie wymaga to nawet wykonywania otworów w ścianie.

Rolety zewnętrzne są z kolei szczególnie polecane do domów jednorodzinnych oraz do mieszkań znajdujących się na parterze. Można dzięki nim całkowicie zaciemnić wnętrze oraz odizolować je od hałasów dochodzących z zewnątrz. Ich inną ważną funkcją jest ochrona przeciwwłamaniowa. Nowoczesne rolety są wyposażone w wiele skutecznych zabezpieczeń. Montaż takich rolet to zatem doskonały sposób na poprawę bezpieczeństwa w domu lub mieszkaniu. Zapraszamy klientów z Sosnowca, Zawiercia i innych miast do zapoznania się z naszą pełną ofertą rolet okiennych!

Rolety zewnętrzne czy wewnętrzne – który wybrać?

Wybór między roletami zewnętrznymi, a wewnętrznymi jest uzależniony przede wszystkim od roli, jaką ten produkt ma spełniać. W przypadku ochrony przed nagrzewaniem pomieszczeń oraz ich zaciemnienia najlepszym wyborem będą rolety zewnętrzne. Jeśli jednak wokół domu znajduje się dużo zieleni, która jest naturalnym cieniem, wtedy lepiej wybrać roletę wewnętrzną. W naszej ofercie mamy również taką ze specjalną powłoką odbijającą promienie słoneczne, co dodatkowo pomaga w walce z nagrzewaniem się wnętrza.

Zachęcamy do kontaktu, aby poznać cały asortyment dostępnych rolet wewnętrznych i zewnętrznych. Jako dystrybutor okien PCV i konstrukcji aluminiowych Twoje Okna umożliwiamy dostęp do różnorodnych kolorów, wzorów czy modeli tych produktów. Zapraszamy na naszą stronę internetową.

twoje okna

Rolety zewnętrzne

Rolety wewnętrzne

twoje okna