Przejdź do treści
Jakie zalety mają bramy rolowane?

Jakie zalety mają bramy rolowane?

garażowa brama rolowana

Dobór odpowiedniej bramy garażowej ma duże znaczenie. Element odpowiada bowiem za ochronę pojazdu przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi oraz kradzieżą. Oprócz tego dobrze też, jeżeli zapewnia komfort użytkowania. Jednym z rozwiązań, które warto wziąć pod uwagę, chcąc zabezpieczyć garaż, jest brama rolowana. Jakie są jej zalety i gdzie sprawdzi się najlepiej?

Są praktyczne – zajmują niewiele miejsca 

Zastanawiając się nad tym, jaką bramę do garażu najlepiej wybrać, trzeba się przemyśleć przede wszystkim kwestie związanymi z funkcjonalnością produktu. Omawiane bramy garażowe rolowane wyróżniają się tym, że zajmują niewiele miejsca. Nie będą zajmowały miejsca przed wjazdem do garażu, a także wewnątrz, z czym mamy do czynienia w przypadku drzwi uchylnych oraz segmentowych. Są najlepszym rozwiązaniem, jeżeli do garażu wjeżdża się bezpośrednio z ulicy albo powierzchnia posesji jest tak mała, że liczy się każdy metr.

Co jeszcze trzeba wiedzieć o bramach rolowanych? 

Oszczędność miejsca nie jest jedyną zaletą, jeżeli chodzi o bramy rolowane. Kolejną korzyścią, która wynika z ich montażu, jest wysoka jakość i wytrzymałość. Jest to inwestycja na wiele lat. Warto też zwrócić uwagę na to, że ich konstrukcja jest bezpieczna – nie ma możliwości niekontrolowanego opadnięcia bramy. W praktyce oznacza to też, że użytkowania jest komfortowe. Kolejną zaletą bram rolowanych jest niewątpliwie gwarancja najwyższego poziomu szczelności.

Dzieje się tak, ponieważ profile są wypełnione pianką poliuretanową. Do tego konstrukcja jest zabezpieczona solidnymi uszczelkami. Użytkownicy mogą być zatem pewni, że ciepło zostanie zachowane, co jest szczególnie istotne w przypadku garaży połączonych z budynkami mieszkalnymi. Szczelność ma również znaczenie w kontekście uniknięcia problematycznej wilgoci wewnątrz garażu.