Przejdź do treści
Jakie zalety mają okna aluminiowe?

Jakie zalety mają okna aluminiowe?

otwarte okno aluminiowe

Gdy zastanawiamy się jakie okna należy kupić do nowego domu, warto wszystko dokładnie przemyśleć i nie podejmować decyzji pochopnie, gdyż jest to wybór na wiele lat. Często nie bierzemy pod uwagę wyboru okien aluminiowych, ponieważ drewniane i plastikowe są o wiele popularniejsze i często bardziej wyeksponowane w folderach firm zakładających okna. Jednak nie jest to słuszne myślenie, ponieważ okna aluminiowe mają wiele zalet i często przewyższają jakością okna z innych materiałów, a oprócz tego są energooszczędne. Przeczytaj artykuł i sprawdź jaki wybór będzie najlepszy.

Jakie są główne plusy okien aluminiowych?

Zalet tego materiału jest bardzo wiele. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na lekkość. Okna aluminiowe są zdecydowanie lżejsze niż te, które są wykonane z drewna. Dzięki swojej trwałości zazwyczaj służą właścicielom o wiele dłużej. Stolarka aluminiowa zdecydowanie mniej się odkształca pod wpływem warunków atmosferycznych niż PVC. Zaletą jest również odporność na korozję i brak podatności na długotrwały wpływ promieni słonecznych. Co prawda, konserwacja co jakiś czas jest niezbędna, jednakże nie jest skomplikowana i czasochłonna. Jeśli jednak wybór okien drewnianych przeważa w twoim myśleniu ze względu na przytulny domowy design, warto też wiedzieć, że okna aluminiowe można zamówić w różnych wykończeniach kolorystycznych. Możliwy jest także wariant imitujący drewno. 

Co wyróżnia okna aluminiowe ponad inne?

Miłośnicy nowoczesnego wystroju w dużych pomieszczeniach z pewnością będą zadowoleni z wyboru okien aluminiowych, ponieważ w przeciwieństwie do okien plastikowych, mogą osiągać bardzo duże wymiary i dopasować się nawet do niestandardowych otworów. Ich design będzie dobrze korespondować z budynkami w nowoczesnym, minimalistycznym stylu.